Generaal-majoor eert gesneuvelde blauwhelmen in Libanon
Posted by jeunempl sur mars 1, 2009
Tijdens een bezoek aan de Belgische blauwhelmen in het Zuid-Libanese Tibnin heeft generaal-majoor Marc Compernol hulde gebracht aan de vier landgenoten die in Libanon het leven lieten. Aan het monument voor de gesneuvelde Belgen in Tibnin werd een minuut stilte gehouden.
De generaal bracht vanmorgen ook een bezoek aan het hospitaal van Tibnin, dat met Belgische steun hersteld en uitgebreid zal worden. Het hospitaal werd beschadigd door het oorlogsgeweld en kan momenteel slechts instaan voor kleine medische zorgen.
5,65 miljoen
Het totale budget voor het herstel van het hospitaal bedraagt 5,65 miljoen euro. Daarvan neemt België 3 miljoen euro voor zijn rekening, Libanon de resterende 2,65 miljoen euro. Het hospitaal van Tibnin moet een zone van 120.000 inwoners dekken.
De Belgische blauwhelmen in Tibnin maken deel uit van de United Nations Interim Force in Lebanon (Unifil). Unifil werd opgericht in 1978 na de Israëlische invasie in Zuid-Libanon. Na het conflict in de zomer van 2006, waarbij een duizendtal mensen omkwam, werd het troepenaantal fors verhoogd.
Votre commentaire